اخبار استان

استاندار قم: از ظرفيت حوزه هاي علميه و رسانه ها براي ترغيب مردم به دريافت واكسن كرونا استفاده شود

استاندار قم: از ظرفيت حوزه هاي علميه و رسانه ها براي ترغيب مردم به دريافت واكسن كرونا استفاده شود

استاندار قم:
از ظرفيت حوزه هاي علميه و رسانه ها براي ترغيب مردم به دريافت واكسن كرونا استفاده شود / تاکید استاندار بر  پیگیری رفع موانع تکمیل مراکز درمانی راکد و در حال ساخت از جمله بيمارستان الهادي/  جلب همراهی و مشارکت خیرین سلامت و قرارگاه های مردمی در تامين اكسيژن بيمارستان هاي قم در دستور کار قرار گیرد 
استاندار قم با اشاره به برخي اظهار نظرها در راستاي ايجاد ترديد در واكسيناسيون خاطرنشان كرد: از صدا و سيما، حوزه هاي علميه، علما و اصحاب رسانه درخواست داريم نسبت به تشويق شهروندان به دريافت واكسن دولت را كمك كنند.
به گزارش روابط عمومي استانداري قم دكتر بهرام سرمست استاندار قم در صد و دومين جلسه ستاد استاني كرونا طي سخناني تشديد نظارت ها بر رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي توسط شهروندان را ضروري دانست.
استاندار قم با بيان اينكه هنوز از پيك پنجم كرونا عبور نكرده ايم افزود: اميدواريم با همراهي مردم با سياست هاي ستاد ملي و استاني كرونا بتوانيم شدت شيوع بيماري را كاهش داده و سير آن را نزولي كنيم.
سرمست با اشاره به شتاب واكسيناسيون در استان قم و توسعه ي مراكز واكسيناسيون ادامه داد: كاهش 5 ساله ي سن واكسيناسيون در اين جلسه مصوب شد كه با دريافت مجوز آن از وزارت بهداشت مي توانيم شهروندان با سنين پايين تر را نيز واكسينه كنيم.
وي در ادامه اولويت واكسيناسيون افراد پرخطر را مورد توجه قرار داد و با اشاره به برخي اظهار نظرها در راستاي ايجاد ترديد در واكسيناسيون خاطرنشان كرد: از صدا و سيما، حوزه هاي علميه، علما و اصحاب رسانه درخواست داريم نسبت به تشويق شهروندان به دريافت واكسن دولت را كمك كنند.
استاندار قم در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به بهره برداري از چند طرح درماني در استان قم گفت: پيگيري راه اندازي بيمارستاني صحرايي ارتش براي شرايط اضطراري نيز هستيم.
سرمست همچنين پيگيري ظرفيت هاي مغفول درماني از جمله بيمارستان الهادي را ضروري دانست و تصريح كرد: بايستي از ظرفيت همه ي دستگاه ها و نهادها براي بهره برداري از اين بيمارستان بهره گرفته شود.
استاندار قم تامين اكسيژن بيمارستان هاي قم با استفاده از ظرفيت هاي خيرين و وزارت بهداشت را ضروري دانست و گفت: خيرين در اين راستا اعلام آمادگي كرده اند و دانشگاه علوم پزشكي بايستي هماهنگي هاي لازم را در اين خصوص انجام دهد.
سرمست اعلام آمادگي واردات واكسن توسط بخش خصوصي قم را نيز مورد توجه قرار داد و تصريح كرد: به دنبال اخذ مجوزهاي لازم براي واردات واكسن توسط خيرين و بخش خصوصي هستيم.
وي در بخش ديگري از سخنان خود از بهره برداري قريب الوقوع از تصفيه خانه ي جديد آب قم با اعتبار 1100 ميليارد ريال خبر داد و گفت: اميدواريم با افتتاح اين تصفيه خانه ضريب تامين پايدار آب شرب شهروندان افزايش يابد.


لینک کوتاه : https://qomfair.com/b/6a34

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید