اخبار استان

رئیس کل دادگستری قم:دستگاه قضایی با جدیت طرح ساماندهی بنگاه های املاک را دنبال خواهد کرد

رئیس کل دادگستری قم:دستگاه قضایی با جدیت طرح ساماندهی بنگاه های املاک را دنبال خواهد کرد

دستگاه قضایی با جدیت طرح ساماندهی بنگاه های املاک را دنبال خواهد کرد:
حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری، رئیس کل دادگستری استان قم ضمن تأکید بر ضرورت نظارت بر طرح ساماندهی بنگاه¬های املاک استان گفت: با عنایت به بخشنامه¬های صادره قوه قضاییه و همچنین مصوبات شورای قضایی استان، طرح ساماندهی بنگاه¬های املاک از طریق معاونت پیشگیری از وقوع جرم در دستور کار قرار گرفته که شاهد دستاوردهای این طرح در حوزه های مختلف می¬باشیم.
وی با اشاره به اینکه متقاضیان دریافت و یا تمدید پروانه کسب ملزم به گذراندن دوره های آموزشی 120 ساعته می باشند افزود: در این دوره ها سرفصل های مرتبط با این صنف از جمله مبارزه با پولشویی، اخلاق در نظام صنفی، دوره های تخصصی جهت دریافت پروانه فنی و پیشگیری از وقوع جرم تدریس می¬گردد.
رئیس کل دادگستری قم الزام متصدیان بنگاه های املاک به تنظیم پرینتی قراردادها و همچنین گنجاندن شرط ارجاع دعوا در صورت طرح به داوران را از دیگر ویژگی های این طرح برشمرد و تصریح کرد: عملیاتی شدن شرط داوری تأثیر به سزایی در کاهش دعاوی حقوقی و ورودی پرونده ها به مراجع قضایی خواهد داشت.
این مقام قضایی در خصوص مسئولیت بنگاه های املاک، ضمن تشکر از اعضای قانون مدار این صنف تصریح کرد: با احراز مسئولیت مدنی و یا کیفری برخی اعضای متخلف بواسطه تنظیم قراردادهای غیر قانونی، دستگاه قضایی استان با قاطعیت به موضوع رسیدگی خواهد کرد.


لینک کوتاه : https://qomfair.com/b/6818

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید