اخبار استان

به مناسبت روز جهانی ایدز: طرح رایگان غربالگری ایدز و آموزش خود مراقبتی در پیشگیری از ایدز با ارایه پمفلت آموزشی در کلینیک ویژه ف

به مناسبت روز جهانی ایدز: طرح رایگان غربالگری ایدز و آموزش خود مراقبتی در پیشگیری از ایدز با ارایه پمفلت آموزشی در کلینیک ویژه ف

به گزارش نمایشگاه قم به نقل از پایگاه خبری حمیت نیوز؛ این طرح به همت مرکز آموزش سلامت مجتمع خیرین سلامت قم در روز چهارشنبه ۱۰ آذر ماه و از ساعت ۹ الی ۱۳ به صورت رایگان در کلینیک ویژه فرقانی قم انجام گردید که سرکارخانم حسینی خو،سوپروایزر مرکز آموزش سلامت مجتمع خیرین سلامت قم در این خصوص اعلام داشتند:

از سال ۱۹۸۸ اول دسامبر (برابر ۱۰ آذر) روز جهانی ایدز نامگذاری شده است و هر ساله برای این روز، شعار خاصی نیز در نظر گرفته می‌شود. هدف عمده از این کار این است که به عموم مردم یادآوری شود که HIV از بین نرفته‌است و هنوز کارهای زیادی است که باید انجام شود.

ایشان در ادامه گفتند: در روز جهانی ایدز مردم لباس‌هایشان را به روبان قرمز مزین می‌کنند تا توجه و مراقبت در برابر HIV و ایدز را متذکر شده و به دیگران یادآور شوند که تعهد و پایبندی و حمایت آنها مورد نیاز است.

سوپروایزر آموزش سلامت مجتمع خیرین سلامت قم در ادامه اشاره کرد: در این خصوص بایستی خودمراقبتی هایی انجام گیرد و خود مراقبتی را اینگونه شرح دادند: خودمراقبتی یعنی مراقبت از خود. یعنی اینکه ما برای حفظ سلامت و شادابی خود کارهایی هرچند کوچک انجام دهیم تا زندگی بهتری داشته باشیم. خودمراقبتی، رفتاری آموختنی، آگاهانه و هدفمند است که هر فردی برای خود، خانواده و دیگران انجام میدهد تا سالم بماند.

حسینی خو  با اشاره به خودمراقبتی در ایدز گفتند: خود مراقبتی در ایدز  به ما می آموزد که مهمترین راههای پیشگیری از ایدز، به تصمیم گیری های ما وابسته اند و آنچه ما را در معرض خطر قرار میدهد رفتار پرخطر ماست، نه زندگی در کنار افراد مبتلا به آن.

ایشان در ادامه با اشاره به نوجوانان و جوانان در جهت خودمراقبتی از ایدز درخواست نمود به نکاتی توجه داشته باشند:

  • از مصرف مواد مخدر، محرک و روانگردان پرهیز کنند.
  • از حضور در موقعیتهای خطرآفرین پرهیز کنند.
  • مهارِت نه گفتن را تقویت نموده و مهارت رفتار قاطعانه را در خود افزایش داده و تقویت کنند.

ایشان در خاتمه گفتند: کلینیک ویژه مجتمع خیرین سلامت هر صبح در روزها و ساعات  اداری  و به آدرس تقاطع خیابان روحانی و طالقانی ،جهت انجام ازمایشات و ویزیت های تخصصی بیماران در خدمت مراجعین محترم می باشد.

در ذیل گزارش تصویری را مشاهده فرمائید:


لینک کوتاه : https://qomfair.com/b/afd7

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید