مصاحبه و رپرتاژ خبری

در نمایشگاه پژوهش و فناوری صنعت آبفای کشور؛ تندیس غرفه برگزیده به شرکت آب و فاضلاب استان قم تعلق گرفت

در نمایشگاه پژوهش و فناوری صنعت آبفای کشور؛  تندیس غرفه برگزیده به شرکت آب و فاضلاب استان قم تعلق گرفت

غرفه شرکت آب و فاضلاب استان قم در نمایشگاه پژوهش و فناوری صنعت آب و فاضلاب کشور به عنوان غرفه برگزیده معرفی شد و مورد تقدیر قرار گرفت.

قم، به نقل از روزنامه سراسری نوآوران : مهندس عبدالهادی مطهری" دبیر کمیته تحقیقات شرکت آب و فاضلاب استان قم" با اشاره به برگزاری جشنواره پژوهش  و فناوری وزارت نیرو در پژوهشگاه‌ها نیرو گفت: در حاشیه این جشنواره نمایشگاهی از دستاوردهای پژوهشی و تجهیزات مورد نیاز صنعت آب و فاضلاب برگزار شد.

 

وی با اشاره به حضور فعال 29 شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی کشور در این نمایشگاه خاطرنشان کرد: شرکت آب و فاضلاب استان قم نیز با ارائه بیش از 25 پروژه پژوهشی، کتاب، مقاله، پایان‌نامه دانشگاهی و... در این نمایشگاه حضور پررنگی داشت.

 

دبیر کمیته تحقیقات شرکت آب و فاضلاب استان قم ضرورت پژوهش و تحقیق را در مسیر پیشرفت کشور مورد تأکید قرار داد و گفت: آبفای قم در همین راستا حمایت از تولیدکنندگان و پژوهشگران داخلی را سرلوحه برنامه‌های تحقیقاتی خود قرار داده و به موفقیت‌های خوبی نیز دست یافته است.

 

مطهری با بیان اینکه بخشی از این دستاوردها در نمایشگاه پژوهش و فناوری صنعت آبفای کشور به نمایش درآمد گفت: بومی‌سازی طراحی، ساخت و نصب اسکروپمپ های تلمبه‌خانه‌های فاضلاب شهر قم، ابداع و ساخت سامانه اندازه‌گیری فشار کل و تهیه منعقدکننده‌های شیمیايي پلیمری جهت تصفیه آب و فاضلاب بخشی از دستاوردهای پژوهشی و تحقیقاتی آبفای قم است که در این نمایشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.

 

وی بررسی و تخمین مصرف سالیانه آب در کولرهای آبی بر اساس اقلیم سال‌های آینده شهرستان قم، پژوهش و مطالعه استانداردهای مصرف و کارکرد وسایل آب پخش مسکونی، بررسی مدل تصمیم‌گیری برای اجرای شبکه‌های دوگانه آبرسانی شهری، آسیب‌شناسی ارائه خدمات مشترکین  و رتبه‌بندی  دفاتر پیشخوان و انتشار کتاب تجربه‌ای موفق از کاربرد کنترل استراتژیک را از دیگر آثار پژوهشی آب و فاضلاب قم برشمرد.

 

دبیر کمیته تحقیقات شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به اینکه در طول برگزاری نمایشگاه کمیته ارزیابی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بر اساس شاخص‌های تعریف شده 29 غرفه حاضر را مورد بررسی قرار دادند گفت: در روز پایانی نمایشگاه، شرکت آب و فاضلاب استان قم علاوه بر دریافت لوح حضور فعال، تندیس غرفه برگزیده را نیز کسب کرد و توسط مدیرکل دفتر تحقیقات، توسعه فناوری و ارتباط با صنعت شرکت مهندسی آبفای کشور مورد تقدیر قرار گرفت.

 


لینک کوتاه : https://qomfair.com/b/fBGe

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید