اخبار نمایشگاه ها

پیشکسوتان صنعت برق قم تجلیل شدند

پیشکسوتان صنعت برق قم تجلیل شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، در مراسم اختتامیه چهارمین نمایشگاه صنعت برق، تجهیزات و صنایع وابسته قم که شامگاه جمعه در محل دائمی نمایشگاههای قم برگزار گردید تعدادی از پیشکسوتان صنعت برق تجلیل شدند.

همچنین در حاشیه این نمایشگاه همایشی با عنوان نحوه چیدمان غرفه و غرفه آرایی برگزار شد.

عضو کمیته برند کشور و مشاور علمی نمایشگاه در این همایش به تبیین داوری و گزینش غرفه های برتر در نمایشگاه پرداخت و مباحثی پیرامون نمایش کالاها، فضای بخش اطلاع رسانی، فضای مذاکره و مشاوره، فضای نمایش های تصویری، فضای مبلمان اداری، فضای خدمات و پذیرایی، فضای انبار غرفه و فضای آموزشی مطرح کرد.

مسعود رضایی با بیان اینکه غرفه‌ها باید قابلیت جذب مشتری را داشته باشد طراحی مناسب را از معیارهای گزینش یک غرفه در نمایشگاه دانست و بیان داشت: توجه به حجم کالا و حجم غرفه نیز باید در نظر گرفته شود.

در بخش دیگری از این همایش رئیس اتحادیه صنف الکتریک و صنوف وابسته ضمن تقدیر از برگزاری نمایشگاه تخصصی برق اظهار امیدواری کرد: نمایشگاه از سال‌های آینده در مکان بهتری برگزار شد و شئون استان قم در برگزاری نمایشگاه رعایت شود.

در بخش پایانی این همایش از مهدی جوادی، ابوالفضل رمضانی، حسن معین، محمود پورحسینی و غلامرضا رمضانی با اهدای لوح تقدیر و اهدای تندیس تجلیل و یاد و خاطر عباس جورابچی از پیشکسوتان صنعت برق در استان قم گرامی داشته شد.

سپس چهار غرفه که نسبت به سایر غرفه‌ها بیشترین معیار برتری را داشتند تجلیل و یک غرفه به عنوان غرفه ویژه معرفی شد.

همچنین ضمن تجلیل از شرکت برق صنعتی دولتی و کلینیک برق نخل به عنوان حامیان برگزاری نمایشگاه؛ شرکت کالای برق پارسیان از مدیر برگزاری چهارمین نمایشگاه صنعت برق، تجهیزات و صنایع وابسته تقدیر و تجلیل کرد.

کالای برق پارسیان، کالای برق زرین به نمایندگی از شرکت کالیوز، صنایع برق روشنایی آوا گسترمهر، شرکت برق و صنعت کوثر به عنوان چهار غرفه برتر و شرکت صنایع سیم و کابل آرین ابهر به دلیل رعایت تمام اصول غرفه آرایی به عنوان غرفه ویژه معرفی شد.

جذب صد درصدي بودجه ملي خوشه هاي كسب و كار قم

مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي استان قم جذب 100 درصدي بودجه ملي خوشه هاي كسب و كار قم را نشان از وجود پتانسيل مناسب اين شركت در پياده سازي مدل توسعه خوشه دانست.

مهندس روح اله ابراهيمي در جلسه شوراي راهبري خوشه هاي كسب و كاربا اعلام اين خبر اظهارداشت: طي سال هاي اخير با فعاليت مستمر و حركت در مسير مدل توسعه خوشه در معاونت صنايع كوچك هم اكنون شاهد شكل گيري تيم هاي قوي و فعال هستيم.

وي ادامه داد: موفقيت ها در زمينه مدل توسعه خوشه هاي كسب وكار در استان قم به نحوي بوده كه دفاتر توسعه خوشه هاي كفش، فرش و مبلمان به محل نشر دانش و پي گيري مسائل تئوري و كاربردي خوشه شده است.

مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي قم انجام كارها براساس مطالعات و شناخت صحيح مشكلات را با اهميت دانست و گفت: از مزيت هاي مدل توسعه خوشه، تدوين برنامه عملياتي براي  نقاط فشار شناسايي شده در زنجيره ارزش محصول است كه اين مهم محقق شده است و عملياتي نمودن كامل و دقيق اين برنامه ها نيازمند تخصيص بودجه هاي لازم و كافي مي باشد.

وي در بخش ديگر خود با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستاي جذب اعتبارات اختصاصي عنوان كرد: اين شركت موفق شد صد در صد اعتبار  پيش بيني شده از محل منابع ملي براي توسعه خوشه به ارزش 910 ميليون ريال را جذب نمايد.

ابراهيمي افزود: طبق سرفصل هاي تعيين شده  از بودجه مذكور 610 ميليون ريال به برنامه هاي حمايت و توسعه و 300 ميليون ريال به قراردادهاي عامليت اختصاص يافته است.


لینک کوتاه : https://qomfair.com/b/w91a

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید