اخبار استان

وداع با شکوه مردم شهید پرور قم با سپهبد شهید سردار سلیمانی و شهدای مقاومت

وداع با شکوه مردم شهید پرور قم با سپهبد شهید سردار سلیمانی و شهدای مقاومت

به گزارش روزنامه سراسری راه ثروت:مردم قم از ساعت ها پیش در مسیرهای منتهی به بلوار پیامبر اعظم (ص) حاضر شده و منتظر حضور پیکر سردار سلیمانی در قم برای وداعی باشکوه بودند.

آخرین وداع‌های با شکوه مردم قم با  پیکر مطهر شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی در یادها خواهد ماند  و فردا 17 دیماه با انتقال به زادگاهش در کرمان و وداع با همشهریانش برای همیشه ، از وجوداین گوهر ارزشمند محروم می‌شویم.

گوی هنوز باورمان نشده که سردار سلیمانی دیگر در میان ما نخواهد بود. اما فردا بعد از وداع  جانسوز کرمانی‌ها با سردار، برای همیشه در گلزار شهدای این شهر آرام خواهد گرفت. 

پیکر پاک شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش پس از تشییع در تهران و اقامه نماز توسط مقام معظم رهبری و خیل گسترده و میلیونی مردم تهران برای وداع به قم منتقل شد.

پس از ورود پیکر پاک سردار شهید و همرزمان باوفای شهدای مقاومت به قم مسئولان و علما در مراسم استقبال از پیکر پاک شهدای مقاومت حضور یافتند و این پیکر پاک پس از ورود به قم  جهت طواف به آستانه مقدسه کریمه اهل بیت(س) منتقل شد.

پس از طواف پیکر پاک شهدای مقاومت در حرم مطهر(س) با توجه خیل عظیم حضور مردم و ازدحام در مسیر، پیکر پاک شهدا وارد بلوار پیامبر اعظم(ص) شد. مردمی که در انتظار وداع‌ هستند با ایجاد ایستگاه‌های صلواتی به صورت خودجوش نذوراتی را در بین عزاداران  توزیع می‌کنند.

پس از حضور پیکرهای پاک سرداران شهید به بلوارپیامبر اعظم(ص) مراسم تشییع با حضور میلیونی از مردم قم و شهرهای مختلف کشور آغاز شد

نکته قابل توجه حضور طلاب 100بیش از   کشور جهان با پرچم‎های خود در آیین تشییع پیکر پاک سپهبد شهید سلیمانی حاضر شدند.

در این مراسم آحاد مختلف مردم از شهرهای مختلف خود را قم رسانده‌اند تا در این مراسم باشکوه که از دقایقی پیش در قم آغاز شده است شرکت کنند. با وجود اینکه پیکر پاک شهدا به تازگی وارد قم شده است ولی مردم بی صبرانه منتظر هستند که پیکر پاک شهید را پس از طواف حرم در آغوش بگیرند.

پیکر پاک شهید شهروز مظفرنیا در قم به خاک سپرده می‌شود ولی پیکر پاک سردار سلیمانی عصر امروز به سمت کرمان و آرامگاه همشیگی‌اش گلزار شهدای کرمان منتقل خواهد شد.

مراجع و علمای برجسته حوزه های علمیه با حضور در حرم مطهرحضرت معصومه(س) با پیکر پاک  شهدای مقاومت وداع با شکوهی کردند..

در مراسم وداع با سرداران شهید علما و بزرگان حوزه از جمله آیت الله العظمی مکارم شیرازی از مراجع تقلید ، آیات محمدجواد فاضل لنکرانی، گرامی، مقتدایی، امینی و سیفی مازندرانی در حرم حضرت معصومه(س) حضور پیدا کردند.

آیت الله اعرافی و آیت الله حسینی بوشهری نیز لحظاتی قبل در حرم مطهر حاضر شدند تا آخرین وداع خود را با سردار شهید انجام دهند.

آیت‌الله حسین نوری همدانی، آیت‌الله جعفر سبحانی و آیت‌الله سیدمحمد علی علوی گرگانی و جمعی دیگر از مراجع تقلید و علمای دینی برای استقبال از پیکر شهیدان مقاومت به ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی در حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) حضور یافتند.

مردم قم با در دست داشتن پلاکادرهایی که هم‌چون "آمریکا تو شروع کردی ولی ما تمومش می کنیم"،"فقط انتقام سخت"، "ترامپ منتظر باش"، "نه سازش نه تسلیم منتقم تو هستیم"،"حرف قم یک کلام سخت‌ترین انتقام" در مراسم تشییع شهدای مقاومت حضور پیدا کرده‌اند.

یاد و خاطره دلاوری های سردار شهید سلیمانی ،ابو مهدی المهندس و دیگر شهدای مقاومت گرامی و راهشان همواره پررهرو باد

 


لینک کوتاه : https://qomfair.com/b/dRvx

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید