مصاحبه و رپرتاژ خبری

دکتر سید محمود نعیمیان :برای اولین بار در استان قم از دستگاه اسکنر دیجیتال ایمپلنت رونمایی شد

دکتر سید محمود نعیمیان :برای اولین بار در استان قم از دستگاه اسکنر دیجیتال ایمپلنت رونمایی شد

ایمپلنت در ایران از حدود 35 سال پیش،توسط دندانپزشکان به شکل موردی و جسته و گریخته مورد استفاده قرار گرفت. اما به شکل علمی و امروزی،ایمپلنت در ایران از دهه 1360 شمسی به علت احتیاج ایجاد شده پس از جنگ تحمیلی و  نیاز جانبازان و مجروحین برای جایگزینی دندان های از دست رفته به تدریج رواج یافت.همانگونه که ذکر شد ابتدا برای آسیب دیدگان جنگ تحمیلی و سپس مجروحان تصادفات مورد استفاده قرار گرفت. هر چند امروزه شاهد رشد و توسعه چشمگیرآن در مجامع پزشکی و علمی هستیم.با توجه به اینکه برای اولین بار دستگاه اسکنر سه بعدی ایمپلنت توسط دکتر سید محمود نعیمیان جهت رفاه حال همشهریان وارد استان قم شد. در ذیل مصاحبه اختصاصی خبرنگار نشریه سراسری راه ثروت با ایشان را می خوانید:

1-در ابتدا ضمن آرزوی توفیق روز افزون ، بیوگرافی مختصری از خود بفرمائید؟

دکتر سید محمود نعیمیان متولد 1356 ، در شهر بابل استان مازندران هستم در سال  1383 در رشته دندانپزشکی از دانشگاه علوم پزشکی بابل فارغ التحصیل شدم  و از سال 1388 ساکن شهر مقدس قم بوده و مشغول ارئه خدمات درمانی به همشهریان محترم هستم .

2-در حال حاضر بهترین روش جایگزینی دندان های از دست رفته کدام است؟

اگر چه در سال های گذشته درمان ایمپلنت دندان، یادآور مراقبتهای زیاد و دوره نقاهت طولانی مدت بوده و بعضا جزو خاطرات ناخوشایند به حساب می آمد اما امروزه با روش ایمپلنت دیجیتال می تواند در کمترین زمان ممکن به زندگی روزمره خود برگشت.

3-در مورد ایمپلنت فوری کمی توضیح دهید؟

قطعی ترین راه درمان بی دندانی کاشت ایمپلنت می باشد . در روش های رایج درمان ایمپلنت ، متخصص برشی روی لثه ایجاد میکند، پس از آن مسیر قرار دادن ایمپلنت را روی استخوان فک مشخص کرده و ایمپلنت را در استخوان قرار می دهد. عواملی مانند خون ریزی، بخیه، و التهاب در روش های رایج ایمپلنت باعث می شود که افراد نسبت به درمان ایمپلنت دچار ترس یا اضطراب شوند.

4-مهمترین مزایای اسکنر دیجیتال چیست ؟

از جمله مهمترین مزایای اسکنر دیجیتال امکان انجام ایمپلنت فوری در صورت آماده بودن شرایط استخوانی و پریودنشیوم بیمار است که در جلسه اول مشاهده CBCT  و اسکن دیجیتال انجام می شود و پس از آماده شدن قطعات پروتزی در یک جلسه جراحی جایگذاری ایمپلنت و بستن اباتمنت و تحویل روکش موقت به بیمار صورت میگیرد.   

  به منظور تکریم بیماران محترم و افزایش کیفیت درمان های انجام شده و همچنین کاهش قابل توجه زمان درمان و حذف مرحله ناخوشایند قالب گیری اقدام به تامین دستگاه اسکنر دیجتال سه بعدی D-shapeمدل Trios برای اولین بار در استان قم در مطب نمودم تا در جهت ارائه خدمات بهتر به همشهریان محترم اقدام نمایم.

5-در این زمینه چه امکانات و تجهیزاتی را فراهم کرده اید؟

از جمله مزایای اسکنر داخل دهانی اسکن بسیار سریع و دقیق با رنگ های کاملا واقعی می باشد که نیاز به قالب گیری سنتی با مواد قالب گیری را از بین می برد. در واقع قالب گیری دیجیتال با کاهش خطای انسانی موجب صرفه جویی در زمان و رضایت بیشتر بیمار می شود. در این روش به راحتی می توان در صورت نیاز اسکن را تکرار نمود و با کمک رنگ های کاملا واقعی shade مورد نظر بیمار را تامین کرد.

6-با چه مراکزی طرف قرارداد هستید؟

با بیمه های دانا ، نوین، ایران، آسیا ، کمک رسان ایران ، سامان، پاسارگاد و آسپا در مطب قرارداد دارم . همچنین با اداره کل آموزش و پرورش منطقه یک قم و موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) تفاهم نامه همکاری دارم.

7-در پایان اگر توضیح خاص دیگری مد نظرتان هست بفرمائید؟

جراحی های سینوس لیفت و GBR و سایر جراحی های مورد نیاز ایمپلنت با آخرین تکنولوژی و بهترین ماتریال روز دنیا در مطب انجام می شود این مرکز آماده عقد قرارداد در زمینه ایمپلنت با ادارات و مراکز مختلف را نیز دارد.

نشانی ما در اینستا گرام: dr.s.m.naimian

 

نشانی:قم،دورشهر،روبروی سینما تربیت،ساختمان صبا،طبقه 2،واحد 28

تلفن تماس:  ۳۷۷۳۹۳۰۰_۰۲۵

 

 

 


لینک کوتاه : https://qomfair.com/b/cp96

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید