اخبار استان

ارتباط تصویری با قالیباف جهت آیین افتتاح، رونمایی و آغاز عملیات اجرایی ۱۵ پروژه بزرگ شهری قم

ارتباط تصویری با قالیباف جهت آیین افتتاح، رونمایی و آغاز عملیات اجرایی ۱۵ پروژه بزرگ شهری قم

به نقل از  شهرنیوز، محمدباقر قالیباف در آیین افتتاح، رونمایی و آغاز عملیات اجرایی ۱۵ پروژه بزرگ شهری قم که عصر شنبه به‌صورت ارتباط تصویری برگزار شد، با قدردانی از همه پزشکان و پرستارانی که در مجاهدانه در حال تلاش‌اند، اظهار داشت: از زحمات استاندار وشهردار و اعضای محترم شورای اسلامی شهر قم قدردانی می‌کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه پروژه‌های مهمی امروز در شهر قم افتتاح شد، افزود: ۱۵ پروژه‌ای که در کارهای عمرانی و فرهنگی و مخصوصاً اوقات فراغت امروز افتتاح شد، بسیار بااهمیت است و سرانه ۲۰ مترمربع فضای سبز در قم من را بسیار خوشحال کرد و با توجه به سابقه گذشته خود اهمیت این سرانه را درک می‌کنم.

قالیباف ادامه داد: با توجه به چالش آلودگی‌های هوا و کمبود فضای سبز این سرانه بسیار بااهمیت است.

امور مردم به شهرداری‌ها واگذار شود

وی با اشاره به اینکه کمتر تا به امروز به اهمیت شهرداری‌ها و دهداری‌ها در قانون‌گذاری توجه شده است، افزود: اگر در اصلاح نظام اداری کشور در قوه مجریه دست‌به‌دست هم بدهیم و خیلی کارهایی که به‌صورت متمرکز در کشور انجام می‌شود را به شهرداری‌ها واگذار کنیم مردم بیشتر در رفاه قرار می‌گیرند و مشکلات آنها حل می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در سال‌هایی که تحریم به سر می‌بریم در شهرها مخصوصاً در شهرهای بزرگتر پروژه‌های مهمی در حوزه خدمت‌رسانی رقم خورده و این یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید توجه شود.

قالیباف با اشاره به فعالیت دهداری‌ها و روستاها، افزود: از اولویت‌های مجلس شورای اسلامی این است که با طرح‌ها و لوایح جدید در این مسیر گام جدی برداریم و شاهد تحول و نقش‌آفرینی جدی‌تر برای شهرداری‌ها و دهداری‌ها باشیم.

وی با اشاره به چالش‌های شهرداری‌ها، تأکید کرد: یکی از مهم‌ترین این چالش‌ها نبود درآمد پایدار است که زخم کهنه‌ای است که بر بستر همه شهرداری‌ها مانع از کار و تلاش آن‌ها است و این اشکال قانونی است کهنه باید اصلاح شود.

طرح جامع خدمات مدیریت شهری در دستور کار مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در برنامه هفتم این موضوع درآمد پایدار شهرداری‌ها در دستور کار است، افزود: طرح جامع خدمات مدیریت شهری که باید تحول جدی در نظام اداری کشور ایجاد کند، موضوع دوم مدنظر است، در کمیسیون امور داخلی و شوراها طرحی در دستور کار است که امیدوار هستیم تبدیل به قانون شود.

قالیباف ادامه داد: سومین موضوعی که سد راه شهرداری‌هاست اصلاح قانون شوراها و انتخابات در شوراهاست که لازم است این موضوع ضابطه‌مند‌تر برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه در دو فشار جدی امروز قرار داریم، افزود: یکی بحث تحریم و دیگری کروناست که حق مطلب این است که باید بیان کنیم که در این دو فشار جدی و سنگین مردم ما نجیبانه و مجاهدانه در مقابل این دو فشار بزرگ مقاومت و تحمل کردند و طرح ترامپ را که فشار حداکثری بود با شکست مواجه کردند.

لزوم همدلی برای مقابله با کرونا

رئیس مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در بحث کرونا به خاطر حفظ جان یکایک مردم عزیز همه مسئولان موظف هستند که تلاش کنند، افزود: پیش‌قراولان این عرصه پزشکان و پرستان و مدیران نظام بهداشت و درمان هستند و وظیفه همه مدیران این است که در پاسخ به این نجابت و مقاومت مردم با همدلی و تلاش کنیم که گره از گره‌های مردم بازکنیم.

قالیباف ادامه داد: این به معنای این نیست که نقد و انتقاد در کارها نباشد اما نقد و انتقاد باید منصفانه و در پیشبرد کار باشد و بتوانیم گره از کار برداریم مهم نیست که چه کسی چه‌کاری انجام می‌دهد مهم این است که کار انجام شود.

وی بابیان اینکه مردم امروز نیازمند کمک در طرح معیشت هستند، افزود: کالاهای اساسی باید ارزان‌تر و راحت‌تر مخصوصاً به خانواده‌های مستضعف برسد. مهم نیست که این کار را دولت یا مجلس انجام می‌دهد، مهم این است که به دست کسانی که به‌ویژه در فشار کرونا مشاغل خود را ازدست‌داده‌اند برسد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: به مردم قول می‌دهم که همه مسئولان در همه قوا که دغدغه اولشان مردم هستند و امیدوار هستیم که در آینده بتوانیم به‌طور اساسی و ریشه‌ای مسائل اقتصادی را با رعایت یکایک ما در سراسر کشور حل کنیم.


لینک کوتاه : https://qomfair.com/b/k9Uc

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید